Cykl turniejów sportowo – edukacyjnych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jak już pisaliśmy wcześniej, razem z Fundacją Energa zorganizowaliśmy cykl turniejów sportowo-edukacyjnych z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Partnerami imprezy są Muzeum II Wojny ŚwiatowejAż Sobie Zazdroszczę oraz Zafizjowani – fizjoterapia mobilna. W grudniu bawiliśmy się w Arena Przywidz, dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Przywidz oraz GOK w Przywidzu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku autorstwa FFF Fabryka Form Filmowych.

Przed nami jeszcze dwa bliźniaczo podobne turnieje. Tym razem będziemy gościć w Gmina Żukowo a dokładniej w Przyjaźń (województwo pomorskie)

Już w najbliższą niedzielę w Szkole Podstawowej w Przyjaźni na parkiet wybiegną zawodnicy z rocznika 2007, a tydzień później będziemy oglądać chłopców urodzonych w roku 2008.

W naszych turniejach weźmie udział ponad 400 dzieci z różnych szkółek piłkarskich z naszego województwa EX Siedlce Gdańsk EX Siedlce – sekcja Przymorze/Orunia Gol Gdańsk KS Osiczanka Osice MKS Czarni Pruszcz Gdański – Official AS Piłeczka Pruszcz Gdański Escola Futbolu Pruszcz Gdański UKS Orły Tczew Pokolenia Lechii Gdańsk Akademia Piłkarska GTS Straszyn GKS Kowale rocznik 2007/20088

W turniejach panuje przyjacielska atmosfera, chłopcy rywalizują ze swoimi rówieśnikami, chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik, a trenerzy cieszą się, że ich podopieczni rozwijają się i zdobywają kolejne cenne doświadczenie. Nic bardziej nie uczy niż gra, gra przeprowadzona w sprzyjających do rozwoju warunkach. To jeszcze dzieci, a pamiętajmy, że na tym etapie szkolenia liczy się SPORT I ZABAWA !