DLA KAŻDEGO COŚ INNEGO…czyli zadania indywidualne majsterkowiczów

W ostatnim czasie na zajęciach z Majsterkowania nasi podopieczni dzielnie pracowali nad własnymi projektami. Każdy z nich był odpowiednio przygotowany przez prowadzących, a dzieciaki miały zapewnione wszystkie potrzebne części, takie jak docięte deseczki, śrubki, nakładki, wkręty i inne niezbędne narzędzia. Przedszkolaki intensywnie pracowały, a ich efekty możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. 

Pierwszym zadaniem było stworzenie swojego czworonożnego przyjaciela.. PSA lub KOTA! Maluchy uwielbiają zwierzęta, a na zajęciach miały możliwość wykonania ich wyjątkowych wersji. 

Następnie zagościły u nas MAJSTERKOWE POTWORKI! Uśmiechnięte, zębate, kolorowe, czasem straszne, czasem śmieszne. Każdy uczestnik zajęć wykonał taką postać według własnego pomysłu, a pracy, śmiechu i zabawy było co nie miara. 

Pamiętając o aspekcie edukacyjnym naszych zajęć, majsterkowicze poznali historię WIATRAKA HOLENDERSKEIGO oraz jego zastosowanie. Zanim zabrali się do pracy szczegółowo poznali jego budowę oraz ułożenie koła napędowego wraz ze śmigłami. Dodatkowo omówiliśmy obecną ważną rolę wiatraków w pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł. 

Nadszedł czas również na samochody. Uczestnicy zajęć zapoznali się z Fiatem 126p! Kiedyś produkowany we Włoskich i Polskich fabrykach, a obecnie w pomorskich przedszkolach na zajęciach z majsterkowania. Nasze maluchy polubiły się z popularnym „Maluchem”.  I jak to mówią nasi prowadzący, „Mały fiat, mały fiat, przetrwa nawet 1000 lat!”.