KWIECIEŃ NA ZAJĘCIACH Z KREATYWNEGO BUDOWANIA

Na zajęciach z LEGO® kreatywnego budowania uczymy się nie tylko orientacji przestrzennej, kreatywności czy logicznego myślenia. Nasi animatorzy dbają również o dziecięcą edukację. 

Z końcem kwietnia weszliśmy w tematykę WYNALAZKÓW oraz poznaliśmy takie, bez których dziś nie moglibyśmy żyć. Na zajęciach z LEGO® kreatywnego budowania jako pierwszą poznaliśmy historię koła, które miało swój początek w Mezopotamii. Po burzy mózgów, która dotyczyła urządzeń zawierających w sobie właśnie ten wynalazek, zadaniem konstruktów było wybudowanie pojazdu z przeszłości lub z teraźniejszości, które posiadają koła. 

Następnie wybraliśmy się z Leonardem da Vinci i braćmi Wright w pierwszy lot. Wynalazkiem, o którym rozmawialiśmy była maszyna latająca. Każdy konstruktor zbudował samolot, balon czy szybowiec według własnego pomysłu. 

Kolejnym bardzo ważnym wynalazkiem okazały się źródła prądu, bez którego dzisiaj nie moglibyśmy obejrzeć ulubionej bajki w telewizji czy zasypiać przy zapalonej lampce w gorszy wieczór, a mama nie mogłaby usmażyć pysznych naleśników. Uczestnicy zajęć zbudowali elektrownie wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak woda, wiatr czy słońce. 

Na koniec tej niesamowitej przygody każdy z budowniczych zamienił się oczywiście w prawdziwego WYNALAZCĘ, czyli człowieka, który dzięki swojemu pomysłowi zmienia i ulepsza nasz świat. Może być to rzecz, urządzenie czy nawet metoda pracy. Dzieciaki świetnie sobie poradziły z tym zadaniem. Niektórzy pomogli Świętemu Mikołajowi dostarczyć gwiazdkowe prezenty na czas lub zaprojektowali maszynę ułatwiającą sprzątanie zabawek. Nie zabrakło oczywiście wynalazków własnego pomysłu!