MAJ I CZERWIEC NA ZAJĘCIACH Z KREATYWNEGO BUDOWANIA

W tych wiosennych i ciepłych miesiącach nie mogło zabraknąć spotkania z naszymi najlepszymi
przyjaciółmi… czyli zwierzętami!

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży w czasie. Cofnęliśmy się 200 milionów lat wstecz, czyli aż do ery dinozaurów. Oprócz poznania tyranozaurów, spinozaurów, triceratopsów czy pterodaktyli, dowiedzieliśmy się również dlaczego te ogromne stworzenia wyginęły. Następnie każdy zbudował swój „Park Jurajski” i zabawy z brontozaurami i stegozaurami było co nie miara. Po powrocie do czasów obecnych, udaliśmy się na „fajną farmę Dziadka”. Wszyscy budowniczy doskonale wiedzieli jakie zwierzęta hoduje się w takim miejscu, co one jedzą oraz jak wyglądają ich domy. Dla naszych wiejskich przyjaciół przygotowaliśmy stajnie, kurniki, zagrody i chlewiki, aby każde z nich czuło się tam bezpiecznie.

Zielony dywan, na nim kwiatów tyle.
Piją z nich nektar pszczoły, osy i motyle.”

Tak, to oczywiście łąka! Zorganizowaliśmy na niej spotkanie, aby bliżej poznać jej mieszkańców. Na naszych tackach zamieszkały wówczas biedronki, osy, motylki, gąsienice, pająki, ślimaki, mrówki, bąki, jak i wiele kolorowych i pachnących kwiatów.
Na ostatnie spotkanie ze zwierzętami musieliśmy użyć kremu z filtrem UV oraz dużo sprayu na insekty, ponieważ… udaliśmy się do dżungli! Poznaliśmy jej mieszkańców oraz roślinność tam występującą, a dodatkowo pojechaliśmy sprawdzić co słychać u króla zwierząt i jego poddanych na sawannie.

Sprawdźcie jak wyglądała nasza wyprawa i odwiedziny równych grup zwierząt w galerii zdjęć!