MARZEC NA ZAJĘCIACH Z KREATYWNEGO BUDOWANIA

Miniony miesiąc nasze zajęcia odbywały się pod hasłem Człowieka i ludzkości. W każdym tygodniu uczestnicy poznawali nowe ciekawostki i historie związane właśnie z nami, z ludźmi. 

Wprowadzeniem do tematu miesiąca była teoria ewolucji Karola Darwina, która zainspirowała młodych budowniczych do stworzenia osad i jaskiń, w których żyli nasi przodkowie. Kiedy przedszkolaki dowiedziały się, że ludzie pochodzą od małp.. śmiechu było co nie miara! 

Kolejnym zadaniem było zbudowanie takiej łodzi, która będzie trwała oraz bezpieczna. Miała ona umożliwić Wikingom podróż z północy do Ameryki, w calu odkrycia nowych lądów. Przy okazji dowiedzieliśmy się kim tak naprawdę byli wikingowie, jak żyli, jak wyglądali oraz jak upływało im ich codzienne życie. 

Przy temacie o człowieku nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć, na których omówiliśmy z czego składa się ludzkie ciało! Wiedza naszych podopiecznych na ten temat naprawdę nas zaskoczyła, a animatorzy nakierowali przedszkolaków w jakim celu potrzebne nam są kości. To właśnie układ szkieletowy człowieka wraz z najważniejszymi organami budowaliśmy w kolejnym tygodniu marca. 

Pod koniec miesiąca zajęliśmy się bardzo ważnym tematem,  którym są odmienności kulturowe. Dzieci poznały postacie mieszkające w każdym zakątku naszej kuli ziemskiej, poznały ich tradycje oraz zajęły się określeniem różnic i podobieństw między nami. Podczas zajęć każdy uczestnik zbudował swojego przyjaciela z innego kontynentu. 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z zajęć LEGO® kreatywnego budowania.

Zachęcamy również do zaglądania na naszego facebooka Sport i Zabawa, na którym na bieżąco będą mogli Państwo zobaczyć co dzieje się na naszych zajęciach.