O zdobytych 65 pkt. GOT na obozie wędrownym w Beskidach ”Góry bez telefonu”

W lipcu zorganizowaliśmy obóz wędrowny w Beskidach ”Góry bez telefonu”. Dużo wędrowaliśmy ,nosząc większość ekwipunku na plecach. Gotowaliśmy na ognisku, spaliśmy pod namiotami lub w chatach wędrowców, kąpaliśmy się w strumykach. Wieczory spędzaliśmy, paląc ogniska, śpiewając przy akompaniamencie gitary – naprawdę dobrze się bawiliśmy (podchody, zwiady, nocne gry terenowe), ale też nauczyliśmy się szacunku do kolegów, opiekunów i do samych siebie. Nauczyliśmy się również rozmawiać ze sobą, współpracy w grupach i odpowiedzialności. Często mierzyliśmy się ze swoimi słabościami (np. pobudka w deszczu o 6.00 rano,” zwijanie obozu” i przemarsz w błocie około godziny, aby zdążyć na pociąg do Gdańska). Jedno jest pewne – za rok tam wrócimy, jeszcze silniejsi !

Dla osób, które dokładnie chciałby się zapoznać z naszą trasą, zamieszczamy opis poszczególnych dni. Zachęcamy do zapoznania z tym opisem wszystkich uczestników naszego wyjazdu. Niech wspomnienia powrócą.

1 dzień
Trasa: Rymanów Zdrój – baza namiotowa SKPB Rzeszów w Wisłoczku 5 GOT. Po drodze zwiedzaliśmy wysiedloną wieś Wołtuszowa, cmentarz, cerkwisko i rzeźby (dzieci dowiedziały się o Łemkach zamieszkujących kiedyś te tereny i o wysiedleniach), trasa prowadziła głównym szlakiem beskidzkim

2 dzień
Trasa: Wisłoczek – Polany Surowiczne (Chałupa Elektryków) 15 GOT
Najpierw w górę wsi Wisłoczek, następnie szlakiem kurierskim Jaga-Kora przez szczyty Jawornik 761 i Polańska 737 m n.p.m.

3 dzień
Wycieczka (podchody) do przełomu Wisłoka 6 GOT

4 dzień
Trasa:Polany Surowiczne- Jaśliska (schronisko Zaścianek) 10 GOT
Szczyty Ibocz 572 m n.p.m. i Łysa Góra, trasa przebiegała drogami polnymi i leśnymi, bez szlaku.

5 dzień
Przejazd busem Jaśliska – Wisłok Wielki, zwiedzanie cerwki pw św Onufrego w Wisłoku Wielkim

6 dzień
Trasa: Wisłok Wielki – Chata w Przybyszowie 12 GOT
Żółtym szlakiem na Pasmo Bukowicy, dalej głównym szlakiem beskidzkim przez szczyt Tokarnia 778 m n.p.m. (najwyższy podczas całego wyjazdu) – piękne widoki ze szczytu, po drodze ślady niedźwiedzia!

7 dzień
Trasa:Przybyszów – Jawornik (stara baza namiotowa Orkiestry Św Mikołaja) 12-13 GOT
Trasa w większości głównym szlakiem beskidzkim, zejście do bazy bez szlaku szczyt Kamień 650 m n.p.m. na grzbiecie piękne wychodnie skalne (zbudowane z piaskowca) – dzieci dowiedziały się tam o tym, jak powstały Beskidy

8 dzień
Gry i zabawy terenowe w starej bazie namiotowej (przez ponad 40 godzin nie spotkaliśmy żadnego innego człowieka)

9 dzień
Powrót do cywilizacji 4 GOT (zejście z bazy do asfaltu )

SUMA GOT: 65

Pozdrowienia od obozowej kadry

EDUKACJA SPORTOWA | OBOZY i PÓŁKOLONIE – ZOBACZ NASZĄ AKTUALNĄ OFERTĘ!