SPORT I ZABAWA NA WARSZTATACH Z MAJSTERKOWANIA

Jak sama nazwa naszej Fundacji wskazuje, uwielbiamy łączyć sport i zabawę 😊

Ostatnio na zajęciach z Majsterkowania, oprócz rozwijania sprawności manualnej i małej motoryki, nasi podopieczni mieli okazję poznać kilka dyscyplin sportowych. Podczas wiercenia, wbijania, wkręcania i projektowania poznali zasady gry i mieli szansę przeprowadzić przedszkolne rozgrywki.

Pierwszym sportem była oczywiście piłka nożna! Majsterkowicze własnoręcznie przygotowali boiska do gry, a następnie przeprowadzili turniej na miarę zbliżających się Mistrzostw Świata. Proszę się nie dziwić, ale w naszych drużynach znaleźli się sami Lewandowscy i Ronaldo 😉

Czy pamiętacie grę Dart? Na pewno nie jeden z nas posiadał w domu tarcze z punktacją oraz niezbędne do tego plastikowe kuleczki przyczepiające się na rzepy. Zanim wprowadzono do sprzedaży tarcze elektroniczne, właśnie w taką wersję darta mogliśmy zagrać w domu czy na dworze. Nasze maluchy mogły poczuć się niczym Krzysztof Ratajski reprezentujący Polskę na arenie międzynarodowej, używając do tego oczywiście tej bezpiecznej wersji gry. Po skręceniu tarcz zabawy i zdrowej rywalizacji było co nie miara.

Ostatnio na majsterkowaniu królował również tenis stołowy. Wszem i wobec wiadomo, że gra ta jest zespołowa i polega na odbijaniu piłeczki tak, by przeleciała nad siatką na drugą połowę stołu. Jednak nasze akcesoria na zajęciach były wyjątkowe.. Każdy majsterkowicz przygotował dla siebie deseczkę, śrubki i śrubokręt, dzięki którym stworzył swój własny stół do tenisa. Później została już tylko dobra zabawa, mnóstwo uśmiechu i trening zręczności i umiejętności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a po więcej materiałów zapraszamy na nasze media społecznościowe.