Kreatywne budowanie w czasie letnim

W wakacje w wybranych placówkach nadal prowadzone są zajęcia cykliczne jak i warsztaty
oferowane przez Fundację Sport i Zabawa.

Na zajęciach z LEGO® kreatywnego budowania w lipcu dzieciaki wcieliły się w ARCHITEKÓW. Najpierw musieli zmierzyć się z zadaniem zaprojektowania (i wykonania!) dużych miast i aglomeracji. Dodatkowo, mogli umieścić w swoich planach charakterystyczne budynki lub budowle dla danego miasta, takie jak Wieża Eiffla, Statua Wolności czy Pałac Kultury.

Piramidy w Egipcie, Koloseum w Rzymie, a może Teatr Dionizosa w Atenach? Starożytne budowle również poznaliśmy, a zadaniem dzieci było zaprojektowanie pradawnego miasta z tymi właśnie charakterystycznymi budowlami, które w całości lub fragmentach możemy podziwiać do dziś.

Kolejno przenieśliśmy się do kraju kwitnącej wiśni oraz miejsca, skąd pochodzi drzewko bonsai, czyli odwiedziliśmy krainę Dalekiego Wschodu – Japonię i Chiny. Nasi budowniczy zamienili się w architektów właśnie z tamtych rejonów, a ich zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie japońskiego pałacu wraz z cudownym, ważnym dla miejscowych ogrodem.

Z kręgiem tematycznym architektów pożegnaliśmy się w stylu Lucky Luke’a z Dziekiego Zachodu. Dzieci dowiedziały się, że tamtejsi mieszkańcy zakładali kopalnie, poszukiwali złota, a przed bandytami miasteczek chronili prawdziwi szeryfowie… budowaliśmy prawdziwe Western City, które zawiera: bank, sklep, dom szeryfa, zagrodę dla zwierząt, wybieg dla koni czy kopalnię złota.

SZTUKA towarzyszy nam na zajęciach sierpniowych!
Dzieciaki dowiedziały się, że jest to wytwór ludzki np.: obraz, rzeźba, spektakl teatralny, fotografia, taniec lub inna postać, która jest wytworem wyobraźni. Sztuka wywołuje w nas emocje, czasem zmusza do przemyśleń. Artysta poprzez swoje dzieła próbuje nam coś przekazać. Początkowo tworzyli swoje własne rzeźby. Kolejno przy dźwiękach muzyki zbudowaliśmy „Muzyczne obrazy”, a ostatnio wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru, gdzie poznaliśmy całą budowę oraz potrzebne rekwizyty dla aktorów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!